Bill Gates

oprogramowanie firmowe w mieście gliwice akademia gotowania poznań https://kupmeble.pl/oferta/biurka-mlodziezowe

Bill Gates to jeden z najbardziej znanych informatyków na świecie. Jego sława nie wynika jednak wyłącznie z jego działalności programistycznej, ale także z pełnienia przez wiele lat funkcji prezesa korporacji Microsoft.

Obecnie Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie, pomimo że założona przez niego i jego żonę fundacja przeznaczyła na cele charytatywne od 2000 roku miliardy dolarów. Wielkoduszność w filantropii nie przeszkadza Billowi Gatesowi prowadzić interesów twardą ręką – wiele osób uważa jego metody za antykonkurencyjne, co nawet znalazło swoje potwierdzenie w wyrokach sądowych.

Swoją karierę Bill Gates zaczynał w czasie tzw. rewolucji informatycznej, kiedy to upowszechnieniu ulegały komputery osobiste.

Dziś Microsoft to światowy potentat w dziedzinie oprogramowania komputerowego, który w ostatnich latach rozszerzył swoją działalność również na rynek telefonów komórkowych. Bill Gates niewątpliwie cieszy się ogólnoświatowym uznaniem – przez magazyn Time należy on do osób, które najbardziej wpłynęły na losy świata w ostatnich stu latach.