Drewno jako dobra opcja na surowiec energetyczny

przesiewacze cena http://oczyszczalniesciekow.net.pl/rogozno.html

Olej opałowy, gaz ziemny czy węgiel kamienny. Do wyboru mamy bardzo dużo źródeł energii, dzięki której ogrzejemy nasz dom. Ale coraz częściej wybieranym surowcem jest drewno, które jawi się jako ekologiczny i po prostu opłacalny wybór. Oczywiście trzeba jednak pamiętać o tym, że jakikolwiek surowiec wybierzemy, musimy być odpowiednio przygotowani do ogrzewania swoich własnych czterech ścian – a to oznacza, że konieczne trzeba odpowiednio zainstalować cały system grzewczy oraz dokonać wszelkich starań, aby nasz dom był jak najbardziej energooszczędny. Zawsze opcją pozostaje nagrzewnica na olej opałowy.

Wiele osób zdaje się zapominać, że to właśnie koszty związane z energią pochłaniają największy procent naszego rocznego budżetu, dlatego też niezwykle istotne jest zadbać o jak najlepszą izolację mieszkania. W dalszej kolejności możemy przejść do wyboru odpowiedniego surowca do celów grzewczych – i tak, jeśli zdecydujemy się na drewno to przede wszystkim dlatego, że:

  • jest to rozwiązanie ekologiczne,
  • trociny drzewne są czyste i nie brudzą,
  • bardzo duża wydajność takiego rozwiązania,
  • składowanie surowca jest wygodne,
  • kotły są bezobsługowe.

To najważniejsze zalety drewna jako źródła energii i już na wstępie trzeba podkreślić, że podczas spalania drewno opałowe nie emituje aż tyle toksycznych związków co na przykład bardziej popularny węgiel kamienny. Dodatkowym, z pewnością dużym atutem jest fakt, że surowiec ten występuje w postaci trocin drzewnych – a te są czyste, nie brudzą, całkiem przyjemnie pachną i do tego jeszcze w bardzo prosty sposób można je składować.

Nic więc dziwnego, że takie właśnie rozwiązanie zdobywa coraz szersze grono fanów.

Dlaczego warto postawić na drewno?

Powyższe zalety to nie wszystko – wiele osób wskazuje również na bardzo dużą wydajność kotłów, które na dodatek są bezobsługowe, gdyż są wyposażone w automatyczny podajnik paliwa. Można też oczywiście znaleźć w tym wszystkim jakąś wadę i jest to przede wszystkim fakt, że drewno na opał trzeba odpowiednio przygotować, często nawet rok wcześniej. Koniec końców nie wydaje się to jednak być jakimś wielkim problemem, tym bardziej, że samo składowanie drewna jest całkiem wygodne, a drewno jako surowiec jawi się jako jedna z najbardziej wydajnych opcji.

Choćby dlatego warto jest poświęcić trochę swojego czasu na odpowiednie przygotowanie drewna. Dodatkowo, należy pamiętać także o tym, że efektywność spalania drewna może zależeć od rodzaju gatunku, choć różnice między poszczególnymi gatunkami często bywają minimalne.