Jak informatyka wpływa na rozprzestrzenianie się popkultury?

Jaką drogą we współczesnych czasach najszybciej rozprzestrzeniają się niemal wszystkie informacje, od tych istotnych wiadomości z kraju i świata, aż po informacje o modzie? Odpowiedź jest prosta: przez Internet. Niezależnie od tego, w jaki sposób postrzegamy popkulturę, należy pamiętać, że w dużej mierze to właśnie rozwijająca się informatyka wpływa na tempo jej rozwoju.

Charakterystyczną cechą popkultury jest jej ulotność i swoboda przekazów. To właśnie w dużej mierze możemy zauważyć w Internecie.

Ze wszystkich stron bombardowani kolejnymi informacjami, niemal wszystko zaczynamy traktować jako zmienne czy ulotne. Twórcą elementów popkultury może być niemal każdy, więc nie istnieje także z góry narzucona, surowa forma, która miałaby oznaczać brak swobody.

Informatyka w znaczący sposób wpływa na tempo popkulturowych zmian. Dzięki niej możemy w szybki sposób dowiadywać się o tym, co dzieje się na świecie w interesujących nas dziedzinach.

Dziś trudno jest wyobrazić sobie, że dawniej niektóre mody docierały do nas nawet w kilka lat po ich pojawieniu się w USA. Dziś w znacznie szybszym tempie zyskujemy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w innych zakątkach świata.