Jak przeciwdziałać globalnemu ociepleniu?

https://tools4pro.pl/pl/c/Phillips-PH%2C-krzyzak/680 https://www.interlan.pl/

Prawdą jest, że każdy z nas korzysta ze środowiska naturalnego, więc każdy powinien o nie dbać. Możemy przeciwdziałać postępującym zmianom klimatycznym we własnym domu – sposobów jest naprawdę wiele. Od czego zacząć? Dobrym pomysłem jest zakup żarówek energooszczędnych – zużywają one dużo mniej prądu od tych tradycyjnych.

Wybierając oszczędne żarówki mamy pewność, że przyczyniamy się do zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery. Zwróćmy uwagę, aby świetlówki nie paliły się w pomieszczeniach, z których nie korzystamy. Poza tym pamiętajmy o tym, aby segregować śmieci.

Wystarczy wygospodarować cztery kosze (na papier, szkło, plastik i odpady organiczne). Segregowanie śmieci umożliwia wtórne wykorzystanie odpadów. Szkło i plastiki można wykorzystać powtórnie (nie wiele osób wie, że popularny polar jest z plastiku).

Dbajmy również o to, aby nasze domy były wyposażone w takie systemy grzewcze, oświetleniowe i klimatyzacyjne, które są energooszczędne. Możemy również zrezygnować z codziennej jazdy samochodem – zmniejszymy tym sposobem emisję gazów cieplarnianych, które wpływają na globalne ocieplenie.