Mniejsi gracze doradzą małym

festiwaldronow.pl cloud erp

Doradztwo IT się opłaca, ale trzeba mierzyć siły na zamiary. Niewielkie firmy zajmujące się świadczeniem tych usług z natury rzeczy szukają klientów, których skala działalności nie jest zbyt duża. Ograniczone zasoby kadrowe i sprzętowe, a także stosunkowo nieduże budżety robocze sprawiają, że głównymi obiektami zainteresowania jest sektor drobnych oraz średnich przedsiębiorstw.

One w nie mniejszym stopniu potrzebują dobrych rozwiązań IT, choć ich rodzaj i skala są oczywiście dostosowane do potrzeb. Wbrew pozorom jednak realizacja takich zadań nie musi być łatwiejsza. Bywa bowiem tak, że aby spełnić oczekiwania mniejszego klienta należy sięgnąć po bardzo swoiste i ściśle spersonalizowane opcje.

Wynika to z faktu, że małe przedsiębiorstwa nierzadko operują w wąskich niszach rynkowych, a więc narzędzia, którymi się posługują muszą być skrojone na miarę. To spore wyzwanie dla doradców, a także dla zespołu, który będzie wdrażał w życie konkretne produkty. Satysfakcja jaka płynie z zadowolenia klienta w takich okolicznościach jest jednakże trudna do wycenienia.