Powodów braku apetytu może być kilka. Zaczynając od tych całkiem błahych, jak zła karma czy wyjątkowo wybredny gust Twojego pupila, kończąc na poważniejszych chorobach czy dolegliwościach związanych z układem pokarmowym. Pamiętaj, że w takim przypadku bardzo duże znaczenie ma odpowiednio dobrana karma. To właśnie złe żywienie może powodować, że Twój kot traci ochotę na jedzenie. Kot nie chce jeść – co robić? Zauważyłeś, że Twój mruczek od kilku dni niechętnie zjada pożywienie ze swojej miski? Nie reaguje nawet, gdy chcesz go przekupić jego ulubionym smakołykiem? W takim razie musisz zastanowić się, z czego to może wynikać. Pamiętaj, że koty także są wybredne, więc jeśli brak apetytu nasilił się po zmianie karmy, to być może powodem jest, że nowa po prostu mu nie smakuje.
Jeśli jednak otrzymuje stale to samo pożywienie, a problem pojawił się nagle, to może on tkwić w układzie pokarmowym czworonoga lub w poważniejszej chorobie. W takim przypadku skonsultuj się z weterynarzem. Najodpowiedniejsza karma dla kotów Zwierzęta, podobnie jak ludzie, mogą się także znudzić swoim pożywieniem, chociaż wydaje się to mało prawdopodobne. Jeśli jednak codziennie podajesz swojemu pupilowi to samo jedzenie, to musisz mieć na uwadze, że z czasem straci ono na nie chęć. Zapewnij zatem kotu różnorodną karmę. Możesz na przykład wymieszać różne smaki karmy suchej z mokrą lub podawać ją naprzemiennie, jest to opieka nad kotami poznań.
To, na co musisz zwrócić uwagę, to jej jakość i skład – dobra karma dla kota powinna zawierać dużo mięsa a mało składników roślinnych.