Mój kot nie chce jeść – co zrobić?

www.klo.sosnowiec.pl www.eurohockey.pl

Zauważyłeś, że Twój kot przestał zjadać jedzenie, które mu podajesz? Przyczyna nie musi wcale tkwić w stanie zdrowia Twojego pupila, ani wynikać z żadnych poważnych dolegliwości. Koty często bywają wybredne, więc jeśli czworonóg nie zjada swojej karmy, to być może ta po prostu mu nie smakuje. Dowiedz się, czym najlepiej karmić zwierzaka i jak skuteczniej zachęcić go, żeby zjadał swoje pożywienie. Przyczyny braku apetytu u kota Jeśli masz w domu kota to na pewno wiesz, jak uparte bywają to zwierzęta.

Nie bez powodu mówi się także, że te czworonogi chodzą własnymi ścieżkami. Jednak jeśli zauważysz, że Twój kot z nieznanych powodów przestał jeść karmę, która do tej pory mu smakowała, to jest to niewątpliwie sygnał, który powinien Cię zaniepokoić. Przyczyn braku apetytu u kota może być kilka. Przede wszystkim może wynikać z choroby pupila.

Nie panikuj jednak, ponieważ powodem może być również źle dobrana karma. Pamiętaj, że zwierzęta także potrzebują urozmaicenia swojej diety. Jak zachęcić czworonoga do jedzenia? Jeśli Twój kot nie chce jeść karmy, którą mu podajesz, najlepiej skonsultuj się z weterynarzem, żeby wykluczyć prawdopodobieństwo wystąpienia choroby. Jeśli specjalista stwierdzi, że z pupilem jest wszystko w porządku, to postaraj się zachęcić go do jedzenia w inny sposób.

Zdecyduj się na wybór nowej karmy, która będzie bogata w niezbędne składniki odżywcze. Nie zapominaj, że koty to drapieżniki, więc swojemu pupilowi podawaj pożywienie, w którym jest wysoka zawartość mięsa.