Recykling szkła

filtry oleju hydraulicznego

Szkło jest idealnym surowcem wtórnym – może być przetworzone bezstratnie nawet na takie samo opakowanie, jakim było wcześniej. Co prawda szklane odpady nie mają bezpośredniego wpływu na środowisko naturalne, ale ich ponowne wykorzystanie z pewnością sprzyja ekologii. Ponowne wykorzystanie szkła zmniejsza poniekąd poziom emisji dwutlenku węgla i trujących związków, które towarzyszą produkcji szklanych opakowań.

Recykling wpływa również na zmniejszenie ilości odpadów szklanych na wysypiskach. Szklane śmieci możesz wrzucać do specjalnie oznakowanych kontenerów: biały kolor pojemnika jest przeznaczony dla szkła bezbarwnego, zaś zielony dla szkła kolorowego. Zastanawiasz się, czy możesz wszystkie szklane produkty po prostu wyrzucić? Spieszymy z odpowiedzią: do pojemnika na szkło wrzucamy szklane butelki, słoiki i szklane opakowania po kosmetykach.

Nie wyrzucamy do specjalnych pojemników: szkła płaskiego (szyby okienne i samochodowe, luster, szklanek, kieliszków, szkła kryształowego, naczyń żaroodpornych, ceramiki, szkła okularowego, żarówek, świetlówek, kineskopów, szklanych opakowań farmaceutycznych i chemicznych. Szkło i inne surowce można składać na recykling poznań