Sztuczna inteligencja

rodzina.antykoncepcyjnie.com.pl

Prace nad sztuczną inteligencją bez wątpienia należą do jednych z ciekawszych aspektów informatyki. Pierwsze próby stworzenia sztucznej inteligencji miały miejsce już wiele lat temu, a za pierwsze urządzenie, któremu było najbliżej do tego tytułu, można uznać automat potrafiący grać w szachy.

W wieku XX wręcz na masową skalę rozpoczęła się produkcja robotów. Powstawało coraz więcej maszyn, które nawet swoim wyglądem były podobne do ludzi.

Wciąż jednak nie stworzono robota, który byłby inteligentny. Dużo w zakresie prac nad sztuczną inteligencją zmienił rozwój informatyki.

Dzięki temu powstał pierwszy komputer, a na jego bazie następne urządzenia. Urządzenia te wykorzystywały najpierw proste, a później coraz bardziej rozbudowane programy.

Były w stanie wykonywać obliczenia, gromadzić i analizować dane, realizować proste zadania. W kolejnych latach urządzenia te były coraz bardziej rozbudowywane.

Powstały nawet takie, które były w stanie odpowiadać na pytania zadane przez człowieka, czy jednak można już o nich powiedzieć, że są rodzajem sztucznej inteligencji?.