Transfer danych w systemie Android

self service sales cooker manufacturer

Każdy, kto miał do czynienia z automatyczną transmisją danych wie, jak denerwująca i kosztowna jest to zabawa. Często bowiem dzieje się tak, że smartfony łączą się z siecią automatycznie, bez wiedzy użytkownika, który później płaci za to całkiem duże pieniądze. Warto zatem ograniczyć transfer danych lub z niego zupełnie zrezygnować.Aby wyłączyć przesyłanie danych za pomocą 3G w telefonach z Androidem należy przestawić urządzenie w tryb GSM.

Opcję tę można włączyć w menu Ustawienia, wybierając tam polecenia Opcje bezprzewodowe, Sieci komórkowe, Tylko GSM. Nie wyłączy to jednak transferu za pośrednictwem GPRS i EDGE.Warto jest pamiętać o ustawianiu limitu transferu danych zwłaszcza wtedy, gdy wyjeżdżasz na wakacje za granicę. Może się bowiem zdarzyć tak, że twój smartfon w roamingu połączy się z siecią i będzie pobierał dane, co kosztować cię może nawet kilka tysięcy złotych.

Pomocne w kontroli transferu są na pewno specjalne aplikacje, które będą czuwały nad ilością przesyłanych i odbieranych pakietów informacji.