Warto inwestować w wygrodzenia maszyn

Toolmex immergas części

Maszyny są różne, jedne bardziej, inne mniej groźne, jednak fakt jest taki, że zawsze powinniśmy dbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. To oznacza, że powinniśmy zadbać o wygrodzenia maszyn. Przede wszystkim, tych najbardziej niebezpiecznych, które mają np.

taśmociąg, ale powinniśmy też pomyśleć o wygrodzeniu tych maszyn, które wydają się w miarę bezpieczne, bo nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zagrożeń. Jak więc wyglądają takie wygrodzenia maszyn i na czym one polegają?

Są to siatki

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wygrodzenia maszyn, to przede wszystkim siatki, które mają odgrodzić maszynę od otoczenia. Może się okazać, że taka siatka nie będzie zamykana i nie będzie sięgała do samego sufitu, jeśli nie ma takiej potrzeby i bardziej chcemy chronić pracowników przed nieplanowanym wpadnięciem na maszynę.

Jednak jeśli jakaś maszyna stanowi większe zagrożenie, to możemy zadbać o to, aby takie wygrodzenie maszyn było wykonane razem z drzwiami, które będzie można zamykać na klucz i żeby sama klatka sięgała aż do sufitu. Wówczas będziemy mieli pewność, że nikt nie będzie w stanie dostać się do środka, jeśli nie będzie posiadał odpowiedniego klucza.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli podjęliśmy decyzję, że chcemy się zająć wygrodzeniem maszyn, to musimy się zastanowić, jakie ono powinno być, tak abyśmy mieli pewność, że dobrze spełni swoje zadanie.

Przede wszystkim takie wygrodzenie powinno być stabilne, a więc musi posiadać stabilne słupki, a jeśli będzie miało drzwi, to muszą one być specjalnie wzmacniane. Poza tym powinno być również elastyczne, tak abyśmy mogli zdecydować jaką ma mieć wysokość i szerokość, jak również żebyśmy mogli je dociąć odpowiednio do naszych potrzeb. No i bardzo ważna będzie tutaj również łatwość jego montażu.

Tak abyśmy nie musieli na to poświęcać zbyt dużo czasu, żebyśmy mieli pewność, że wszystkie niezbędne elementy będą dostarczone, tak abyśmy jak najszybciej mogli postawić takie wygrodzenie maszyn. Tego typu rozwiązania nie są drogie, a jednocześnie znacznie mogą zwiększyć bezpieczeństwo w naszej firmie. Dlatego warto się nad nim zastanowić i jak najszybciej je zamontować, zwłaszcza jeśli nasi pracownicy muszą się przemieszczać obok maszyn, które są włączone i stanowią dla nich zagrożenie.