Wybór karmy dla kota – czym się kierować?

www.synergy-it.pl

Dobór karmy dla kota jest niezwykle istotny. Odpowiednie pożywienie to bowiem jeden z najważniejszych czynników, które wpływają na stan zdrowia Twojego pupila. Wybierając karmę, powinieneś pamiętać, że musi ona zawierać odpowiednia ilość mięsa, ponieważ białka w nim zawarte są łatwiej przyswajalne przez organizm kota.

Co powinna zawierać karma dla kota? Koty to mięsożerne zwierzęta, które w naturze samodzielnie polują na swoje pożywienie. Trudno jednak, żeby Twój domowy mruczek, mieszkający w bloku zdobywał pożywienie. To Ty jesteś odpowiedzialny za żywienie swojego kota, więc musisz wiedzieć, jak to robić żeby długo cieszył się zdrowiem.

Pamiętaj, że kupując gotową karmę w sklepie powinieneś szczególnie uważać czytając etykiety i sprawdzać ich skład. Wysoka jakość pożywienia jest niezwykle istotna. Wybieraj takie produkty, które mają informacje o rodzaju mięsa i nie zawierają zboża.

Jaką wybrać – suchą czy mokrą karmę? Jeśli karma, którą podajesz swojemu kotu, jest rzeczywiście wysokiej jakości, to tak naprawdę nie ma znaczenia, czy będzie ona sucha czy mokra. Każda może bowiem stanowić główny składnik diety Twojego pupila, oczywiście pod warunkiem, że zawiera niezbędne wartości odżywcze. Warto jednak, żeby pożywienie Twojego czworonoga było zróżnicowane.

W tym celu możesz mieszać oba rodzaje karmy i podawać kotu jednocześnie, a pod Twoją nieobecność może zająć się tym koci opiekun poznań. Może zdarzyć się również tak, że któraś z nich będzie bardziej mu smakować. W takim przypadku nic nie stoi na przeszkodzie, byś właśnie tę karmę dawał swojemu mruczkowi.