Wymioty u kota – co może je powodować?

https://www.dolfospets.com/produkty-dla-kotow/ http://kaflando.pl/

Wymioty, zarówno u ludzi, jak i u kotów, to reakcja obronna organizmu, który chce pozbyć się tego, co mu zaszkodziło. Bywa tak, że jest to naturalny odruch, który nie oznacza żadnych poważniejszych problemów zdrowotnych.

Zdarza się jednak tak, że regularne wymioty u Twojego pupila mogą być dla Ciebie sygnałem, że coś niedobrego dzieje się z kotem. Przyczyny wymiotów u kota Powodów, dla których kot wymiotuje, może być tak naprawdę wiele.

Czasem jest to spowodowane złą dietą lub niewłaściwym trawieniem zjadanego pokarmu. Zdarza się to również wtedy, gdy kot jest zbyt dużym łakomczuchem, szybko zjada to, co ma w misce i później biegnie się bawić.

Najczęstszą jednak przyczyną wymiotów u kota są kłębki sierści, które zastygają mu w gardle. Z tak zwanymi kocimi pawikami powinien liczyć się każdy właściciel mruczka i być przygotowany, że ta przypadłość będzie się powtarzać.

Pamiętaj jednak, że gdy wymioty utrzymują się kilka dni pod rząd – nie zwlekaj i udaj się z kotem do weterynarza. Jak zapobiegać tej przypadłości? Wymiotom, które wynikają z niewłaściwego żywienia czy kłębków sierści w organizmie, można przeciwdziałać.

Na zakłaczenie przydatna może okazać się specjalistyczna karma, która będzie zawierała większą ilość substancji, które zapobiegają odkładaniu się sierści w gardle kota. Jeśli Twój pupil zbyt szybko zjada swoją karmę, co wpływa niekorzystnie na trawienie, postaraj się na przykład rozsypywać mu chrupki wokół miski, by musiał je powoli i dokładnie zbierać.